Betyg och kommentarer
Ribe Vikingecenter

Betyg, omdömmen och kommentarer från barnfamiljer som besökt Ribe Vikingecenter.
» Antal inlägg: 3 st
Vi var 4 vuxna och 2 barn som gick runt där. Vi tyckte alla att det var väldigt intressant och spännande att vara där. Ett väldigt fint och trovärdigt ställe.Barnen tyckte att falkoneruppvisningen var spännande.
Stina Mauritzson (2011-08-05)
Tyckte att det var väldigt intressant när vi var där.Barnen fick veta mycket om själva levenet och hur bågskytte,falkonering,mat mm,mm.
Dom var jätte nöjda och det var vi vuxna med då man sällan får uppleva sånt i sverige.
Kim Malmén (2007-08-12) Dom var jätte nöjda och det var vi vuxna med då man sällan får uppleva sånt i sverige.
Men inget roligt alls hände när vi besökte denna plats. Väntade länge, länge på utlovad ridning - men det visade sig vara en uppvisning bara, så barnen var mycket besvikna. Möjligtvis hade sässongen inte kommit igång. Men tyvärr upplevde vi bara ointresse från dem som gick omkring i gammaldags kläder. Synd!
Emma (2006-06-01) Lämna en recension
Har du varit här? Andra familjer vill veta vad du tyckte, skriv och berätta!
När du skriver här måste du följa våra regler. Läs villkoren »