Barnsemester.se - Vinnare

Här presenteras vinnarna från de senaste tävlingarna på Barnsemester.se.

Vill du också vinna? Barnsemester.se presnterar tävlingar ihop med olika samarbetspartners, skickar ut testfamiljer och mycket annat roligt för barnfamiljer. Välkommen! Bli medlem gratis! »


2019-06-19

Vi blev testfamiljer i Badbollssjakten

Testfamiljerna får fribiljetter för hela familjen till ett av de familjenöjen som medverkade i Badbollssjakten. Samtliga testfamiljer är alltid kontaktade via mail och tackar ja till sina testfamiljsuppdrag innan de publiceras på vinnarlistan nedan.

Vinnare:
Alexandra Borg, Limhamn
Andréa Bergh Larsson, Västra frölunda
Andreas Kristiansen, Vagnhärad
Angela Säll, Segeltorp
Anja Lennartsson, Färjestaden
Anna Alexandersson, Kungsbacka
Anna Bonnevier, Staffanstorp
Anna Johansson, Tingsryd
Anna Larsson, Hässleholm
Anna Martinsson Zakrisson, Vassmolösa
anna nilsson, trelleborg
Anna Paganus, Johanneshov
Anna Qvinth, Järfälla
Anna Stålnacke, Umeå
Anna-karin Sjöberg, Vattholma
Annette Scheja, Furulund
Annica Lyrebrant, Laholm
Annika Apell, Göteborg
Caroline Pettersson, Grillby
Cecilia Igerud, fALKENBERG
Cecilia Carlsson, Nacka
Cecilia Lindblad, Fjärås
Cecilia Åkesson, Kungsbacka
charlott andersson, bålsta
Christian Johansson, Kungälv
Christian Thorvaldsson, Gamleby
Daniel Börresen, Mariestad
Daniella Ahlgren, Örebro
Elin Håkansson , Altersbruk
Elin Frisk, Österbybruk
Elinor Eriksson, UDDEVALLA
Emelie Larsson, Norrköping
EMILIA EHN, SOLLENTUNA
Emina Jusic , Eskilstuna
Emma Jeppsson, Svedala
Emma Gudmundsson , Ängelholm
Emma Gustafsson, Västerås
Emma Holmgren, Falkenberg
Emma Lindberg, Fredriksberg
Emma Westin, Tävelsås
Fredrik Johansson, Annelöv
Gabriella margareta Grandin, Sundsvall
Hanna Hillbratt, Lindome
Hanna Tjernström, Malmö
Hedvig Holmberg, Sollentuna
Helen Bjarnestad, Strängnäs
Helen Burmeister, Tungelsta
Helena Olofsson, Markaryd
Henrik Lewander, Torslanda
Ingela Brodin, Växjö
Ingvild Værnes, Gjølme
Irina Chernous, Växjö
Jasmine Ronnefors, Åstorp
Jenna McLellan, Karlskrona
Jennie Stark, Sjuntorp
Jennipher Ahlhage, ASARUM
Jenny Ahlqvist, Örebro
Jenny Carlsson, Rimforsa
Jenny Hörnfeldt, Göteborg
Jenny Kvarnström, Brottby
Jessica Lilja, Järfälla
Jessica Strömberg, Kungsbacka
Joanna Granberg, Ankarsvik
Johanna Kurvinen Andersson, Gislaved
John Strandberg , Husum
Josefine Wremerth, Västervik
Julia Newalda, Tyresö
Karin Hjoberg, Göteborg
Lars-olow Jansson, Tidaholm
Lina Nordström, Göteborg
Linda Goding , Garpenberg
Linda Gustafsson, Älmhult
Linda Larsson, Kvissleby
Linda Leth, Hässleholm
LINDA MARIA JANSSON, LUND
Linda Nösterud, Ljungby
Linda Shimik, Västerås
Linda Östling, Sandviken
Linus jägerskog, Göteborg
Lisa Andersson, Vallberga
Lisa Sandberg, Sollentuna
Lissy Ryberg Rönnings, Bjursås
Louisa Fidan, Örebro
Louise Lindoff, Järfälla
Magdalena Steckl, Göteborg
Malena Sahlstrand, Helsingborg
Malin Thorsén , Ängelholm
Malin Asplund, Norrtälje
Malin Björklund, Kristianstad
Malin Lernfelt, Billdal
Malin Nordqvist, Nol
Malin Stoltz, Kristianstad
Maria Hagbohm, Eskilstuna
Maria Holmberg, Viken
Maria Johansson , Nykvarn
Maria Salvador Bonilla, Själevad
Maria Wandelstam, Järna
Marie Malmström, Järfälla
Marine Bahar, Södertälje
Martin Beifeldt, Falköping
Mattias Kembring, Lyckeby
Miia Jylkkä, Vällingby
Mikaela Spector, Karlskoga
My Jensen, Nyköping
Nathalie Holmberg, Järfälla
Nathalie Ånstad, Mjölby
Nicole Handfast, Vara
Nilo Alikhani, Stockholm
Nina Leino, Tumba
Ninni Runemyr, OSKARSTRÖM
Nora Ericsson, Växjö
Parameswari Larsson, Norrköping
Pernilla Bergh, Västerhaninge
Pernilla Gustafvander, Motala
Pernilla Idevall, Tyresö
Petra Olofsson, Sala
Pia Mertens Nyberg, Askim
Pierre Sandström, Hässleholm
Robin Larsen, Trollhättan
Sandra Wallberg, Göteborg
Sanna Börjesson, Sandared
Sanna Eriksson, Borlänge
Sara Holgersson, Hallsberg
Sara Orre, Hultafors
Sofia Azelius , Örebro
Sofia Johansson, Göteborg
Susanne Heydari Eriksson, Göteborg
Suzanna Abarca, Trångsund
Tajana Habus, Höganäs
Therése Aurell, Borlänge
Therese Franck, Borgholm
Therese Lejon, Nyköping
Tobias Nillson, Billesholm
Ulrica Byggmästar, Lillby
Ulrika Svensson, ÄLTA
Veronica Sandell, Sorunda
Åsa Igerud, Falkenberg

Alla vinnare är inte publicerade än. Listan fylls på i takt med att testfamiljerna tackar ja till sina testfamiljsuppdrag. Om någon tackar nej går frågan vidare till en annan familj.

Barnsemester.se tackar alla samarbetspartners i Badbollsjakten 2019!

2019-06-20

Vi vann en häftig upplevelse på High Chaparral!

Hich Chapparal är världens vildaste nöjespark. Första pris var entré + övernattning i stuga och andra och tredje pris var entrébiljetter för hela familjen. Grattis!

High Chaparral

Vinnare:
Jennie Novin, Helsingborg
Jenny Wiik, Viken
Sandra Asseratam, Gränna
Sandra Scholvin, Kungsängen

Tävlingsvärd:
High Chaparal »


2019-06-05

Vi blev testfamiljer i Soljakten

Testfamiljerna får fribiljetter för hela familjen till ett av de familjenöjen som medverkade i Soljakten. Samtliga testfamiljer är alltid kontaktade via mail och tackar ja till sina testfamiljsuppdrag innan de publiceras på vinnarlistan nedan.

Vinnare:
Abeer Ghurani, Ludvika
Alessandra Spagnoli, Stockholm
Alex Blomster, Vallentuna
Anett Orajärvi, RYDAL
Anette Bohlin, Ronneby
Anette Lennartsson, Göteborg
Angelika Nygren, Sölvesborg
Ann-Sophie Alm, Ängelholm
Anna Ane, ASARUM
Anna Broberg, Helsingborg
anna ekwall, enköping
Anna Enarsson, Rödeby
Anna-Carin Casserlund, Karlstad
Anna-Maria Bergman, Karlskrona
Anne-Christine Samuelson, Svedala
Annelie Stålberg , Lidköping
Annelie Niehoff, Solna
Annika Olofsson, Trelleborg
Annika Persson, Halmstad
Annika Sandvik, Gislaved
Björn Carlsson, Alvesta
Carina Murtnes , Stockholm
Carina Fridh, Ystad
Carolina Josefsson , Södertälje
Carolina Brandt, Uddevalla
Cecilia von Freeden, Bromma
Cecilie Albeck, Alingsås
Charlotta Matthäi , Vallentuna
Christine Lühr, Reftele
Denise Lundgren, Oskarshamn
Elin Englund, Edsbyn
Elin Häggbom, Täby
Elina Ampuja, Upplands Väsby
Elisabeth Nilsson, Onslunda
Emilia Germundsjö, Bro
Emma Hietikko, Tumba
Emma Håkansson, Kävlinge
Emma Karlsson, Nol
Ericka Olivares, Lomma
Erik Dalan, Avesta
Eva Edding, Trångsund
Fredrika Ödlund, Herrljunga
frida larsson, gråbo
Frida Lundvall, Uppsala
Gabriella Göransson, Tjureda
Hanna Öijerholm Fors, Västerås
Helen Karlsson, Värnamo
Helena Söderberg, Mölndal
Helene Borg, Gyttorp
Helene Olsson, Fleninge
Ida Blidsell, Älvsjö
Ida Söhrman, Kulltorp
Ina Barkskog, Västerås
Isabelle Isaksson, Trollhättan
Jan-Eric Larsson, örebro
Jeanette Gustafsson, MANTORP
Jenna Alppiranta, Svenljunga
Jenny Aho, Hallstahammar
jenny johansson, Kumla
Jenny Sjöberg, Tibro
Jesper Mathiasson, Göteborg
Johanna Saarenketo, Kolsva
Josephine Johansson , Rönninge
Kai Siekermann Malmqvist, Klågerup
Kicki Sahamies, Ålberga
Lena Arveröd, Strömstad
Lennart Almström, Värnamo
Lina Cristianson, Vellinge
Linda Broman, Åtvidaberg
Lisa Eliasson, Lindome
Lotta Rosenquist, Vällingby
Madeleine Ask, Skurup
Madeleine Kvillborn, Mölndal
Madeleine Liedholm, Annelöv
Madelene Schumacher, Tyresö
Magdalena Laurell, Sweden Siljansnäs
Magdalena Thor, Gudhem
Malin Hanström, Rimforsa
Malin Wårhag, Äng
Maria Fridolfsson , Lidköping
Maria Gustafsson, Sätila
Maria Lindén, Siljansnäs
Maria Midkvist, Rödeby
Marie Megitt, Göteborg
Marie Rös, Storfors
Marlene Forsbäck, Månkarbo
Martina Pålsson, Ängelholm
Mats Rosberg, Trelleborg
Mirzeta Ceric, Helsingborg
Monica Carlsson, Nässjö
Monica Fariña , Björklinge
Monica Jansson, Kumla
Nikolina Lindsjö, Limhamn
Ola Haraldsson, Stehag
Pernilla Kristiansen , Trosa
Pernilla Rönn, Hillared
Pernilla Wåhlin Porttila, Mjölby
Phernilla Johansson Sjövik, Eskilstuna
Pia Malmgren, Billeberga
Ruth Bonilla, Hässleholm
Sabrina Nguyen Söderberg, Skultuna
Sandra Lundberg, Västra Tunhem
Sandra Carlström , Höör
Sanna Kaakinen, Åby
Sara Cronholm , Falköping
Sari Kinnunen , Bohus
sofia Zätermyr, Hällevadsholm
Sofie Jonsson, Malmö
Sofie Lundevall, Ödåkra
Sofie Mathisen, Ljungby
Suzette Eriksson, Fjugesta
Terese Arleij, Mullhyttan
Therése Borglund, Gävle
Therese Jonsson, Mora
Tina Bergendorff, Halmstad
Tommy Gustafsson, Aneby
Ulrika Emtervall, Ulricehamn
Ulrika Jatala, Bro
Veronika Jönsson, Asarum
Victoria Stenmark, Växjö
Viktoria Antonsson, Ulricehamn
wibecke wik, grästorp
Yasmin Fridman Majak, Hässelby
Yvonne Ekholm, Helsingborg
Ywonne Fredriksson, Norberg
Åsa Jakobsson, HUNNEBOSTRAND

Barnsemester.se tackar alla samarbetspartners i Soljakten 2019!

2019-06-05

Vi vann härliga upplevelser längs västgötaturen!

Upplevelse för hela familjen i form av övernattning och slottsguidning på Läckö Slott, entré till Skara Sommarland, äventyr på Karlsborgs Fästning eller badbiljtter till Arena Skövdes äventyrsbad!

Västgötaturen

Vinnare:
Angela Säll, Segeltorp
ANNIKA HOLMER, HJO
Elina Ampuja, Upplands Väsby
Guje Norberg , KUMLA
Sara Rooth, Göteborg

Tävlingsvärd:
Västgötaturen


2019-05-22

Vi vann en härlig semester på Åland för hela familjen!

På Åland finns det många smultronställen för barn och deras familjer. Efter endast en två timmars trivsam båtresa från Grisslehamn med M/S Eckerö finner du denna pärla i Östersjön med sandstränder, röda klippor, viltsafari, äventyrsgolfbanor, upplevelseparken Smart Park, slott och mycket annat roligt.

Vinnarfamilen får ett presentkort med värde 3.000 kr från Eckerölinjen!

Eckerö Linjen

Vinnare:
Therese Norberg, Grycksbo

Tävlingsvärd:
Eckerölinjen ()


2019-05-22

Vi vann hotellövernattningar på Spar Hotel + entré och ålband till Liseberg!

 Spar Hotel i Göteborg erbjuder den perfekta miljön för familjen! Här, nära centrum, ligger Spar Hotel Gårda. Vinnarfamiljen får två övernattningar i ett av deras familjerum mellan den 13-15/6 plus entrébiljetter till Liseberg och åkband till alla i familjen!

Spar Hotel i Göteborg

Vinnare:
Linda Liberg, Munkaljungby

Tävlingsvärd:
Spar Hotel »


2019-05-22

Vi blev testfamiljer i Hjärtejakten

Testfamiljerna får fribiljetter för hela familjen till ett av de familjenöjen som medverkade i Hjärtejakten. Samtliga testfamiljer är alltid kontaktade via mail och tackar ja till sina testfamiljsuppdrag innan de publiceras på vinnarlistan nedan.

Vinnare:
Maria Hoffner , Lyckeby
Alexandra Pawel, Åkersberga
Alexandra Johansson, Stockholm
Alexandra Ragnebrink, Åkersberga
Amelie Bjernald , Västra Frölunda
Angelica Ericsson, Laholm
Ann Gilliusson, Bro
Anna Larsson Järvenpää, Trelleborg
Anna Persson, Eslöv
Anna Sixtensson, Falkenberg
Anna Säfström, Solna
Anna-Karin Nilsson, Karlstad
Annelie Thögersen, BARA
Björn Trulsson, Sjöbo
Camilla Bergström, Uppsala
Camilla Karlsson, HÄSSLEHOLM
Caroline Sjögren, Norrahammar
Cecilia Lundberg, Habo
Cecilia Wingård, Bromma
Dirk Schippers, Göteborg
Elena Kors, Farsta
Elin Dahlqvist, Skövde
Elin Lind, Avesta
Elin Österstedt, Killeberg
Elisabet Hynninen, Upplands Väsby
Ellinor Forsberg, Teckomatorp
Emelie Hylander, Osby
Emma Magnusson, Pilgrimstad
Erica Svangärd, Nässjö
Eva-Marie Hansen, Munkedal
Eva-Marlene SONMARK, Ängelholm
Helen Ammilon, Lindome
Helena Lindström , Karlstad
Helena Tunhav, Göteborg
Helene Olofsson, Trelleborg
Helene Andersson, Älta
Håkan Söderkvist, Gävle
Ida Eriksson, Vara
Ida Kunelius, OCKELBO
Ida Peters, Fjälkinge
Irene Lindberg , Bålsta
Irina Kotkina, Höör
Isak Ferm, Borås
Jannica Randerstedt Engström, Enköping
Jannike Jonasson, Lyckeby
Jennie Stark, Sjuntorp
Jennifer Jakobsson, Nyhammar
Jenny Åhs, Umeå
Jenny Ageton, Svängsta
Jenny Lindgren Göransson, Alnö
Jessica Blomstrand , Partille
Jimmy/Carina Hellsten, Södertälje
Johanna Hallstensson, Karlskoga
Johanna Sjöberg, Sandviken
Josefine Björnsdotter-Häll, Gävle
Karin Trybom, Karlstad
Karin Harris, Märsta
KARIN LINDH, HUSKVARNA
Karolina Ekeroth, Växjö
Katarina Persson, Trelleborg
Katja Zidén , Helsingborg
Katrin Börjesson, Fjärås
Kimberly Rundgren, Klippan
Kristina Liljegren, Bankeryd
Linda Bengtsson , Getinge
Linda Persson, Luleå
Linda Andersson, Hillared
Linda Cahling, Segeltorp
Linda hillerström, töreboda
linda persson, HERRLJUNGA
Linda Romlin, Borlänge
Linnea Eneskjöld, Bålsta
Lisa Francke, Torshälla
Lisa Sandberg, Sollentuna
Madeleine Ivarsson, Bankeryd
Magnus Finbom, Skövde
Malin Kårhed, Umeå
Malin Svensson, Åkersberga
Maria Blomhav, Hässleholm
Martina Sundgren, Getinge
Meizy Persson, Luleå
Mia Johansson, Kvibille
Michaela Johansson, OBBOLA
Mickael Selander, Skogås
Mikaela Bogarp, Mönsterås
nathalie svaneborn, ekeby
Nina Björkman, Lund
Nora Berg, Virserum
Paulina Jakobsson, Vännäs
Petra Karström, Gävle
Rebecca Hedström, TORSLANDA
Rita Thorsen, Södertälje
Samina Asad, Kista
Sanja Maksic, Segeltorp
Sara Frank, Lönsboda
Sara Lall, HOLM
Sofia Freiholtz, NOSSEBRO
Sofie Nelin, Karlstad
Sofie Stålarv, surahammar
Sofie Svensson, Fjälkinge
Susanne Asplund, Degerfors
Tanja Bolstad, Mölndal
Therése Aurell, Borlänge
Therese Bengtsberg , Insjön
Therese Herter, Höör
Therese Nyberg, Hedemora
Tina Claesson, LYCKE
Tommy Ax, KARLSKRONA
Tony Warnander, Arboga
Ulrika Andersson, Torslanda
Ulrika Fridlund, Arboga
Ulrika Söderstedt, Tidaholm
Veronica Ahlström, Vännäs
Volha Klimovich, Ronneby
Zaida Larzon, Västervik
Zandra Johansson, Sollefteå

Barnsemester.se tackar alla samarbetspartners i Hjärtejakten 2019!

2019-05-09

Vi vann en häftig upplevelse på High Chaparral!

Hich Chapparal är världens vildaste nöjespark. Första pris var entré + övernattning i stuga och andra och tredje pris var entrébiljetter för hela familjen. Grattis!

High Chaparral

Vinnare:
Heléne Vihlborg, Jämshög
Svante Axbacke, Malmö
Yvonne Pettersson, Laholm

Tävlingsvärd:
High Chaparal »


2019-05-09

Vi vann startplatser till Barnens hinderbana!

I Barnens Hinderbana får barnen springa en 1,5 km lång bana med 16 kul hinder och utmana kända TV-profiler i Gatloppet på slutet. Hinderbanan besöker Göteborg 12 maj, Malmö 26 maj, Åkersberga 15 juni, Västerås 11 augusti och Stockholm 8 september 2019.

Barnens Hinderbana 2019

Vinnare:
Annika Cederberg, Täby
Camilla Ivarsson, Skellefteå
Daniel Franzen, Lerum
Hampus Westberg, Upplands väsby
Jennie Isaksson, Osby
Kristoffer Abrahamsson, Uddevalla
Magdalena Olholm, Uddevalla
Maria Wänt, Kullavik
Marie Bergström, Tyresö
Martina Malm, Klagstorp
Martina Sundin, Degerfors
Pernilla Bilar, Göteborg
Rose-Marie Jonsson, Hägersten
Therése Giebelstein, Malmö
Tina Isaksson, Karlshamn

Tävlingsvärd:
Barnens hinderbana


2019-05-09

Vi blev testfamiljer i Danmarksjakten

Testfamiljerna får fribiljetter för hela familjen till ett av de familjenöjen som medverkade i Danmarksjakten. Samtliga testfamiljer är alltid kontaktade via mail och tackar ja till sina testfamiljsuppdrag innan de publiceras på vinnarlistan nedan.

Vinnare:
Ahmed Bashir, Stora Skedvi
Amelia Westergaard, Höör
Amy Andersson, Limhamn
Andreas Malmqvist, Alingsås
Anela Hukanovic Mehmedagic, Malmö
Anja Micheelsen, Höllviken
Ann-Christine Larsson, Nybrostrand
Anna Andersson, Tungelsta
Anna Loontjens, Trelleborg
Anna Roos, Gävle
Anna Sjödin, Abbekås
Anne Kvärre Olofsson, Ljungbyhed
Anneli Jönsson, Löddeköpinge
Annette Scheja, Furulund
Annika Asklund, Linköping
Camilla Ström, Ljungbyholm
Carina Rosenkvist, Västerås
Carita Ehnebom, Uddevalla
Carola Persson, Sölvesborg
Carola Stjärnström, Linköping
Carola Laakakoski, Kolsva
Cecilia Lång, Tullinge
Charlotte Malm Giertz, Höganäs
Christine Karlberg, Täby
Diana Amedro, Ramlösa
Edina Lovasi Rörvik, Kungsbacka
Elin Edefrid, Lerum
Emelie Larsson, Oskarström
Emma Barnholdt, ÄNGELHOLM
Emmi Nelson, Långasjö
Erika Ståhl, Sölvesborg
Eva Lönn, Växjö
Eva Espinoza , Malmö
Eva Larsson, Lomma
Fredrika Falbe, Tidaholm
Gefran Erhayem, Apollovägen
Glenn Jönsson, Trelleborg
Helena Ahlenius, Gråbo
Helena Bergström, Åhus
Håkan Maxe, Ängelholm
Ida Frödén, Örebro
Ingela Andersson, Veinge
Ira Gustafson, skara
Jeanette Rudenstam , Ramlösa
Jennie Larsson, Lindesberg
Jennie Silvernäs, Bandhagen
Jenny Larsson , Nybrostrand
Jessica Kjellström, ( Skanör
Johanna Sjöström, Lomma
Kajsa Franzén , Huskvarna
Kajsa Franzén , Huskvarna
Karin Knaggård, Åby
Karin Teljstedt, Nacka
Katarina Liljestrand, Uppsala
Kerstin Stenberg, Ronneby
Kristin Kotzur liberg , HJO
Linda Andersson, Göteborg
Linda Dimeus, Krokom
Linda Petersson , Emmaboda
Lisa Gustafsson, Gråbo
Lotta Bjurvald, Hägersten
Madelene Blomqvist Andersson, Nyköping
Magnus Svensson, Kungälv
Malin Ahlgren, Nacka
Malin Cannerborg, Onsala
Maria Kjøge, Sorring
Maria Lindsäth, Huskvarna
Mariola Malecka, Helsingborg
Marlene Kjellman, Eslöv
Martin Kjellman, Eslöv
Mattias Käck, Enköping
Mia Forssén, Segeltorp
Mikael Saari, Trosa
mirella beck, helsingborg
Mona Palander, IDRE
Monika Löfstedt, Staffanstorp
Nadia Nhari, Göteborg
Natalie Johannesen, Sävsjö
Natalja Forsberg, Höör
Nina Gillemo Andersson, Halmstad
Pantea Delfani, Sollentuna
Pawel Lenert, Smedjebacken
Peter Kjellberg, Boxholm
Petra Nord, Sollentuna
Rebecca Svensson, Onsala
Rebecka Källner, Knivsta
Regina Fredriksson, Jönköping
Rumana Uddin, Falkenberg
Samuel Martinsson, Vallentuna
Sandra Hansson, Dalby
Sandra Olsson, Landskrona
Sandra O’Shea, Stenungsund
Susanne Milton, Habo
Svante Axbacke, Malmö
Thea Ek, Skegrie
Theresa Johansson, Enköping
Therese Broberg, Dalby
Therese Johansson, Västerås
Therese Parrell, Dalby
Ulla Harju, Västerås
Ulrika Jonsson, Mölnlycke
Victoria Petranek, Hässleholm
Victoria Sjögren, Löddeköpinge
Viktoria Svensson Måbrink, Kristianstad
Virginia Tomic, Malmö
Åsa Väärand , Åkarp

Barnsemester.se tackar alla samarbetspartners i Danmarksjakten 2019!

2019-05-09

Vi vann en härlig semester på Åland för hela familjen!

På Åland finns det många smultronställen för barn och deras familjer. Efter endast en två timmars trivsam båtresa från Grisslehamn med M/S Eckerö finner du denna pärla i Östersjön med sandstränder, röda klippor, viltsafari, äventyrsgolfbanor, upplevelseparken Smart Park, slott och mycket annat roligt.

Vinnarfamilen får ett presentkort med värde 3.000 kr från Eckerölinjen!

Eckerö Linjen

Vinnare:
Anna Håkansson, Uppsala

Tävlingsvärd:
Eckerölinjen


2018-10-07

Vi vann hotellövernattningar på Spar Hotel + entré till Halloween på Liseberg!

Spar Hotel i Göteborg erbjuder den perfekta miljön för familjen!  Vinnarfamiljen får två övernattningar i ett av deras familjerum mellan den mellan den 1-3/11 (torsdag - lördag på höstlovet) plus entrébiljetter och åkpass för hela familjen till Liseberg!

Spar Hotel i Göteborg

Vinnare:
Vanja Larsson, Borgstena

Tävlingsvärd:
Spar Hotel


2018-06-20

Vi vann en häftig upplevelse på High Chaparral!

Hich Chapparal är världens vildaste nöjespark. Första pris var entré + övernattning i stuga och andra och tredje pris var entrébiljetter för hela familjen. Grattis!

High Chaparral

Vinnare:
Annelie Svensson, Göteborg
Caroline Bech Larsson , Bjärred
Malin Risbrandt , Blomstermåla

Tävlingsvärd:
High Chaparal »


2018-06-20

Vi blev testfamiljer i Badbollsjakten

Testfamiljerna får fribiljetter för hela familjen till ett av de familjenöjen som medverkade i Badbollsjakten. Samtliga testfamiljer är alltid kontaktade via mail och tackar ja till sina testfamiljsuppdrag innan de publiceras på vinnarlistan nedan.

Vinnare:
Alexandra Dahlberg, Göteborg
Angelica Karlsson, charlottenberg
Angelika Döhner, VIRSERUM
Anna Alfredsson, Öjersjö
Anna Carlemalm, Skövde
Anna Enarsson, Rödeby
Anna Forsberg, Alingsås
Anna Loftdal, Gislaved
Anna Sandström, Bjärred
AnnCharlotte Andersson, Grönahög
Anneli Wissmar, ÖCKERÖ
Camilla Graaf, Tidaholm
Camilla Halvarsson, Linköping
Camilla Hedberg, Järlåsa
Camilla Lindgren, Sandviken
Carita Folkesson, Borgholm
Carola petö, Malmö
Caroline Winberg , Rydebäck
Catrin Persson, Vallåkra
Cecilie Albeck, Alingsås
Charlotte Carleblank , Åkersberga
Daisy Johansson, Stockholm
Diana Amédro, Ramlösa
Elin Johansson, Töreboda
Ellinor Forsberg, Teckomatorp
Emelie Gerdin , Degerfors
Emelie Sjölin, Rydal
Emelie Thoresson, Karlskoga
Eva Barrera Glader, Örebro
Frida Bruno, Västerås
Greger Carlberg, VÄNNÄSBYVännäsby
Helena Kalland, Tungelsta
Helena Meijer, Löberöd
Heli Sandberg, Skokloster
Håkan Maxe , Ängelholm
Ida Carlstrand, Västerås
IDA TJÄDER, Vällingby
Ingela Andersson, Veinge
Jaqueline Mathisen, Helsingborg
Jeanette Magnusson, Kalmar
Jenny Arnell, Billdal
jenny nordström, kalmar
Jenny Rombo, Hok
Jens Jonsson , Huskvarna
Joanna Berg, Ängelholm
Johan Dalsmyr, Upplands väsby
Johanna Munther, Ekeby
Jonas Larsson, Helsingborg
Karen Alvarez Hernandez, Eringsboda
Karin Brodin, malmö
Karin Teljstedt, Nacka
Kattis Iveblad, Sundbyberg
Keshia Pasalic Barbour, Rönninge
Kristiina Söderström, Tierp
Lena Sjövald, Falkenberg
Lillemor Johansson, Månsarp
Lilly Hästö, Kvevlax, Finland
Lina Angervall, Västra Frölunda
Lina Davidsson, Karlsborg
Linda Aldrin, Spånga
Linda Brolin, Skärholmen
Linda Bursell, Lerberget
Linda Dahlen, Hässleholm
Linda Dyplin, SVANEHOLM
Linda Molin, Vänersborg
Linda Signell, Bjursås
Louise Sörensson, Rydebäck
Madelene Gasslander , Akalla
Madelene Eriksson, Eskilstuna
Malin Holm, Uddevalla
Malin Claesson , Degerfors
Malin Haumann, Kättilstorp
Maria Stenholm , Oskarshamn
Maria Malmborg, Furulund
Maria Midkvist, Rödeby
Maria Necander, Kinna
Maria Sundh, Moheda
Martina Pålsson, Ängelholm
Mia Jilton, Uttran
Mia Wahlberg , Stockholm
Michaela Lagnebjörk, Tyresö
Michelle Hom, Västra Frölunda
Mikael Karlsson, Växjö
Mikaela Bergman, Angered
Mikaela Fagerström, Mantorp
Mulu Genchel, VIRSERUM
Nathalie Pettersen, Bäckefors
Pernilla Ekstrand, Ystad
Petra Eng, Gnosjö
Petra Henningsson , Lund
petra lundin, Rydebäck Helsingborg
Sandra Israelsson , Fridlevstad
Sandra Mikkola, Vega
Sandra Svensson, Sölvesborg
Sanne Edvardsson, Svängsta
Sara Eriksson Ståhle , Uppsala
Sara Holgersson, Hallsberg
Sofia Merkert, Jönköping
Stina Westerström, Gävle
Therése Lundberg, Nyköping
Tina Lindmark, Spånga
Victoria Stenmark, Växjö
Viktoria Cronholm Briand, Helsingborg

Ett stort tack till våra samarbetspartners som tar emot testfamiljer i år!

Minivärlden Ljungby, Tropicarium Kolmården, Åbergs museum, Kalmar slott, Bollspelsgolf, Liseberg, Kokpunkten actionbad, AirHop Uppsala, Orsa Rovdjurspark, Kneippbyn Resort Visby, Nordens Ark, Julita Gård / Pettson & Findus, Universeum, Toy World, Borås Djurpark, Tykarpsgrottan, Maserhallen & Aqua Nova, Megazone i Norrland, BOUNCE, Barnens Gård, Halmstad Aktivitetscenter, Skara Sommarland, High Chaparral, Dalenium Science Center, Junibacken, JUMP Trampoline Park, Treewalker, Fyrishov, Halmstad Äventyrsland, Yoump, Balthazar Science Center, Kreativum, Ölands gokartcenter.


2018-06-20

Vi vann en weekend med valfri outdoorupplevelse i Skövde!

Billingen, Skövdebornas stolthet. Natur, aktiviteter och återhämtning på ett och samma ställe. Det är inte svårt att förstå varför berget är så välbesökt och har man en gång upplevt Billingen vill man bara ha mer.

Vinnarfamiljen får en helg med spännande upplevelser på Billingen och får välja mellan en guidad tur med vandring, mountainbokecykling eller coacing om hur de utvecklar sina löptekniker. Entrébiljetter till u pplevelsebadet Arena Skövde, 2-rätters middag smat övernattning och frukostbuffé på First Hotel Billingehus ingår också. Grattis!

Next Skövde

Vinnare:
Christine Karlberg, Täby

Tävlingsvärd:
Next Skövde »


2018-06-20

Vi vann en härlig semester på Åland för hela familjen!

På Åland finns det många smultronställen för barn och deras familjer. Efter endast en två timmars trivsam båtresa från Grisslehamn med M/S Eckerö finner du denna pärla i Östersjön med sandstränder, röda klippor, viltsafari, äventyrsgolfbanor, upplevelseparken Smart Park, slott och mycket annat roligt.

 1:a pris var en familjesemester till Åland för hela familjen (båtresa, hotell och Mariebad), 2:a pris var dagskryssning med buss och skärgårdsbord för 4 personer och 3-4:e pris var dagskryssning för hela familjen.

Eckerö Linjen

Vinnare:
Eva Rosén, Upplands Väsby
Malin Hagberg, Hestra
Pamela Frias , Mjölby

Tävlingsvärd:
Eckerölinjen


2018-06-06

Vi blev testfamiljer i Soljakten

Testfamiljerna får fribiljetter för hela familjen till ett av de familjenöjen som medverkade i Soljakten. Samtliga testfamiljer är alltid kontaktade via mail och tackar ja till sina testfamiljsuppdrag innan de publiceras på vinnarlistan nedan.

Vinnare:
Andreas Petersson, Västervik
Anita Ahnstedt, Sävsjö
Anna Ekelund, Laholm
Anna Granberg, Saltsjö-Boo
Anna Olsson, Billdal
Anna Pettersson Karlsson, Linköping
Annette Scheja, Furulund
Annika Lindskog, Staffanatorp
Caroline HANSSON, Södra Vi
Caroline Westh, Tyresö
Cecilia Bengtsson, Mörrum
Cecilia Peltola, Eslöv
Charlotta Haddouche, Helsingborg
Charlotta Norén, Herrljunga
Christian Rönnholm, Eskilstuna
Daniel Didriksson, Mullsjö
Daniella Forsberg, Löddeköpinge
Danielle Simu, Västerås
Denice Fallsdalen, Bromma
Diana Rocky, Enköping
ELEONORA BONNEVIER, Hofors
Elin Adolfsson-Gralén, Ängelholm
Elisabeth Töraasen, Västra Frölunda
Emma Hedlund, Lund
Emma Johnsson , Moheda
Eva Berg, Ramlösa
Eva Langwagen , Fridlevstad
Evelina Hellström, Kävlinge
Evelina Nilsson, Jämjö
Evin Mohamad , Knivsta
Fleur de Vriendt, Lidingö
frida birgersdotter , järfälla
Frida Lyckinger, Brandbergen
Frida Nilsson, Asarum
Helena Preston, vaxholm
Helena Lundström, Umeå
Helena Sköldin, Upplands Väsby
Ingela Hultgren, stigtomta
Isabell Sandberg, Enskede
Jennie Hallgren, ALINGSÅS
Jenny Olsson, Henån
Jens Johansson, Ramdala
JESSIKA PETTERSSON BELUSA, GÄVLVE
Johanna Andersson, Bollebygd
Jonatan Mosskull, Göteborg
Karin Johansson, Norrtälje
Karina Rosberg, Trelleborg
Katarina Sundström, Handen
Katharina Sjöqvist, Hässelby
Kim Rosberg, Trelleborg
Lena Holmgren, Rimbo
Linda Boo, Vinninga
Linda Kristiansen, Sjöbo
Madeleine Ohlsson, Osby
Magdalena Röyttä, Sigtuna
Maja Elb, Åtvidaberg
Malin Björklund, Kristianstad
Malin Frejd, Nässjö
Malin Khazaal, Karlskrona
Malin Samuelson, Tranås
Maria Aktas, Södertälje
Maria Fohlin, Mörrum
Maria Jäverfelt, Äspered
Marina Falegren, Malmberget
Marina Karlsviken, Alingsås
Marit Moberg Gustafsson, Moholm
Matilda Mentzer, vittsjö
Mita Ardnell, Kumla
Monica Jansson, KUMLA
Natalie Neroth, Anderslöv
Patrik Mohlin, Degerfors
Petra Nävehed, Arvika
Petra Olofsson, Sala
Påll Blaasvaer, Malmö
Sara Wintland, Nödinge
Sophie Skillinghaug, Mölnbo
Tanja Gustavsson, ålem
Tanja Svärd, PAARP
Therese Nilsson, Veberöd
Therese Nyberg, Hedemora
tina hansen trönnes, Koppom
Ulrika Lotto, Lerum
Veronica Halberg, ÅSTORP
veronica Samuelsson, virserum
Zara Olwan, Stockholm
Åsa Skalme, Vendelsö

Ett stort tack till våra samarbetspartners som tar emot testfamiljer i år!

Nordens Ark, Åbergs museum, Laserdome Kristianstad, Bisonfarmen i Gate, Kreativum, Liseberg, Bollspelsgolf, Blekinge Exotiska Värld, Halmstad Äventyrsland, Yoump, Barnens Gård, Minivärlden Ljungby, Kalmar slott, Prison Island Linköping, Fyrishov, Treewalker, High Chaparral, AirHop Uppsala, Sunne Sommarland, Kneippbyn Resort Visby, Halmstad Aktivitetscenter, Julita Gård / Pettson & Findus, Kokpunkten actionbad, Maserhallen & Aqua Nova, Astrid Lindgrens Värld, BOUNCE, Muminvärlden, Tykarpsgrottan, Dalenium Science Center, Balthazar Science Center, Clip n climb.


OBS! Vinnarnas namn publiceras på denna vinnarsidan i ett år efter tävlingens avslut.

Här är det bäst väder under din semester! Vår väderguide hjälper dig hitta perfekta resmål året om.
I många länder finns det härliga vattenparker, djurparker och annat roligt.
Billiga resor hittar du enklast med hjälp av jämförelsesajter. Bland annat hos oss!
Annons:
Chartersemester
Weekendresor
Annons
Populära erbjudanden
Lycksele Djurpark » Med Barnsemesterkortet får alla barn som betalar entré en gratis åkattraktion!
Givskud Zoo » Med Barnsemesterkortet får du 15% rabatt när du bokar en eller flera nätter på Danhostel Givskud Zoo! ...
Bruket i Varberg » Med Barnsemesterkortet bjuds betalande barn i leklandet på en isglass!
Annons
Populära familjenöjen
Annons
Onödigt dyrt eller jättebra?
Kryssning passar dig som vill se nya ställen varje dag.
Annons

Nyhetsbrev

Anmäl dig till vårt nyhetsbrev fyllt med inspiration, tips och erbjudanden.

Om Barnsemester.se

Om oss
Kontakta oss
Cookies & Integiritet

Info

Barnsemesterkortet
Testfamiljer
Stora Barnsemesterpriset
Vanliga frågor och svar

För företag

Er info hos oss
Barnsemesterkortet
Annonsering och samarbeten
© Copyright 2003 - 2019 Barnsemester.se
Barnsemester.se använder kakor (cookies) för att fungera på bästa sätt.
Tillåt cookies